سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : چهارشنبه 08 بهمن 1399
  • 98/06/06 - 12:10
  • 1626
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

کسب و کار شرکت های دانش بنیان حوزه انرژی های تجدیدپذیر گسترش می یابد

چهارمین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی و نخستین جایزه ملی انرژی های تجدیدپذیر ایران به همت انجمن انرژی های تجدیدپذیر ایران و با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، چهارمین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی و نخستین جایزه ملی انرژی های تجدیدپذیر ایران به عنوان بزرگترین گردهمایی فعالان انرژی های تجدیدپذیر با همراهی و حمایت نهادهای ملی و بین المللی مرتبط برگزار می شود. در این سال ها شرکت های دانش بنیان توانمندی در حوزه انرژی های تجدید پذیر فعالیت می کنند که می توانند بازار و کسب و کار خود را علاوه بر داخل در کشورهای همسایه نیز توسعه دهند. بنابراین توسعه همکاری های بین المللی از منظر صادرات برق و ایجاد فرصت های کسب وکار شرکت های ایرانی در این کنفرانس به عنوان یکی از موضوعات بررسی می شود. در این راستا نیز مسئولانی از کشورهای عراق و افغانستان و همچنین اتاق های بازرگانی ایران-عراق و ایران-افغانستان در رویداد حضور دارند. 


چالش های بومی‌سازی تجهیزات حوزه انرژی های تجدیدپذیر شناسایی می‌شود

از دیگر موضوعات پانل های تخصصی این کنفرانس می توان به بررسی راهکارهای کاهش اثرات یارانه های پرداختی به سوخت های فسیلی به منظور توسعه کاربرد انرژی های تجدید پذیر، بررسی حلقه های مفقود سیاستی و چالش‌های پیش رو سرمایه گذاران تجدیدپذیر در شرایط تحریم، بررسی چالش های بومی سازی و استانداردها و کیفیت تجهیزات انرژی های تجدیدپذیر و بررسی روش های نوین تأمین مالی پروژه های تجدیدپذیر اشاره کرد.


همچنین با توجه به لزوم ایجاد بستری مناسب برای معرفی الگوهای برتر در زنجیره توسعه انرژی های تجدیدپذیر کشور جایزه ملی انرژی های تجدیدپذیر با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در افتتاحیه این رویداد به فعالان برتر و منتخب این حوزه اعطا می شود. این جایزه در هفت سطح پروژه برتر انرژی‌های تجدیدپذیر، شرکت ارائه‌کننده خدمات مهندسی، تدارکات و ساخت (EPC) در حوزه تجدیدپذیر، تولیدکنندگان صنعتی و دانش بنیان تجهیزات تجدیدپذیر، رسانه برتر، شخصیت علمی تأثیرگذار، سازمانهای عمومی و دولتی و شرکت های برق منطقه‌ای و برق توزیع استان ها را شامل می شود.

چهارمین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی و نخستین جایزه ملی انرژی های تجدیدپذیر ایران 22 و 23 مهرماه سال جاری در محل مرکز همایش های بین المللی سازمان صدا و سیما برگزار می شود.

پایان پیام/25

  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 46109
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت