ماه رمضان
جهش تولید
امروز : دوشنبه 20 اردیبهشت 1400
  • 1399/09/01 - 07:51
  • 429
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

فراخوان| فناوران برای افزایش امنیت اطلاعات دعوت شدند

توسعه بازار امنیت اطلاعاتی موضوع فراخوانی فناورانه است که فعالان این حوزه را برای این موضوع دعوت به چالش می‌کند.

طراحان پلت‌فرم‌های باگ‌بانتی با هدف توسعه بازار و افزایش تجربه متخصصان امنیت اطلاعات در فراخوانی فناورانه به چالش دعوت شدند. باگ‌بانتی یا مسابقات کشف باگ و آسیب‌پذیری، برنامه‌هایی هستند که طی آن‌ها یک وب‌سایت یا اپلیکیشن و حتی سخت‌افزار، سازمان یا توسعه‌دهنده برای کشف باگ‌های سرویس خود، به خصوص رخنه‌ها و باگ‌های امنتی،‌ به افراد و هکرها پاداش و جایزه می‌دهد.

بر همین اساس هم ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی فراخوانی اعلام کرده است که قصد دارد در برنامه‌ای حمایتی از پلت‌فرم‌های باگ‌بانتی حمایت کند.

این فراخوان یک همکاری مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پلتفرم‌های باگ‌بانتی است. هر یک از پلتفرم‌های باگ‌‌بانتی ایرانی می‌توانند با ارسال اطلاعات در روال ارزیابی این فراخوان قرار گیرند.

حمایت‌های ارائه شده شامل «مشارکت با صاحبان پلتفرم‌های باگ‌بانتی برای توسعه امکانات و قابلیت‌های پلتفرم»، «مشارکت با مشتریان پلتفرم‌ها برای پرداخت جوایز مسابقات کشف آسیب‌پذیری»، «حمایت ویژه از متخصصان برتر (کشف بیشترین و موثرترین آسیب‌پذیری‌ها در جریان مسابقات)»، «حمایت از برگزاری دوره‌های آموزشی پیشرفته برای متخصصان حاضر در مسابقات» و «حمایت از برگزاری دوره‌های مشورتی برای سازمان‌های مشتری مسابقات کشف آسیب‌پذیری»، می‌شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این فراخوان تا 10 آذرماه فرصت دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر هم می‌توانند به آدرس اینترنتی http://ictc.isti.ir مراجعه کنند.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 71139

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت