سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 14 اسفند 1399
  • 99/11/07 - 09:22
  • 166
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

زیست‌فناوری به خدمات آزمایشگاهی رسید و تعامل فناورانه این دو صنعت ارتقا یافت

استفاده از فناوری‌های زیستی در خدمات آزمایشگاهی گسترش می‌یابد. با این کار هر دو صنعت روندی رو به رشد را تجربه می‌کنند.

خدمات آزمایشگاهی یکی از حوزه‌هایی است که ارتباط تنگاتنگی با فناوری‌های زیستی دارد. بر همین اساس نیز شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا پیوند میان این دو حوزه را افزایش دهد.

زیست‌فناوری علمی بین رشته‌ای است و در حوزه‌های گوناگونی همچون کشاورزی، مواد آرایشی و بهداشتی، غذا و دارو، محیط‌زیست، میکروبیولوژی، میراث فرهنگی و غیره کاربرد دارد. به همین دلیل یکی از عرصه‌های کاربردی در علوم آزمایشگاهی محسوب می‌شود. شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی در تلاش است تا با توسعه فعالیت کارگروه زیست‌فناوری، کاربرد این دو حوزه علمی را در تعامل با یکدیگر بیشتر کند.

قرار است ظرفیت کاربرد زیست‌فناوری در سه حوزه «بیوتکنولوژی و میکروبیولوژی»، «بهداشت، غذا و دارو» و «میراث فرهنگی» بیشتر شود. این کار به همت شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با تشکیل کارگروه زیست‌فناوری اتفاق می‌افتد.

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فضایی است برای تعامل و تبادل اطلاعات و تجهیزات آزمایشگاهی در کشور. سقفی برای جمع شدن فناوران حوزه‌های مختلفی مانند زیست‌فناوری، علوم شناختی، نانو، شیمی، هوا فضا، معدن، محیط‌زیست، کشاورزی، گیاهان دارویی و غیره.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها
  • کد خبر : 72381

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت