سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : چهارشنبه 08 بهمن 1399
  • 99/07/05 - 09:11
  • 371
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

فراخوان| صاحبان ایده برای توسعه کاربردهای نانوالیاف در صنعت پوشاک دعوت شدند

«کاربردهای نوین نانو الیاف در صنعت پوشاک پیشرفته» عنوان فراخوانی است که از فناوران، اعضای هیات علمی، دانشجویان و صاحبان دارای ایده دعوت می‌کند تا طرح‌های خود در این زمینه را برای تجاری‌سازی ارسال کنند.

فراخوان کاربردهای نوین نانوالیاف در صنعت پوشاک پیشرفته منتشر شد. مرکز صنعتی‌سازی نانو فناوری کاربردی با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری این فراخوان را منتشر کرد.

شناسایی حوزه‌های نوین کاربردهای نانو الیاف در صنعت پوشاک در این فراخوان دنبال می‌شود.

صنعت نساجی یکی از صنایعی است که فناوری نانو در آن کاربردهای فراوانی دارد. با استفاده از این فناوری الیافی در اندازه نانو تولید می‌شود که خواص ویژه‌ای به پارچه می‌دهند. پارچه‌های تولید شده به این روش تحولی در این صنعت ایجاد می‌کنند. این فراخوان نیز به دنبال طرح‌ها و ایده‌هایی در این حوزه است.

شرکت‌های فناور، گروه‌های پژوهشی، اعضای هیات علمی و دانشجویان می‌توانند طرح‌ و ایده‌های خود در این حوزه را ارسال و از این فرصت برای تجاری‌سازی محصول خود استفاده کنند.

منسوجات هوشمند با استفاده از نانو الیاف، استفاده از نانو الیاف در افزایش کارایی پوشاک، کاربرد نانو الیاف در تولید پوشاک با قابلیت استفاده در حوزه بهداشت و درمان، استفاده از نانو الیاف در پوشاک محافظ و ایمن، استفاده از نانو الیاف در ساخت برداشت‌کننده‌های انرژی قابل تعبیه در پوشاک و رفع چالش شست و شوی منسوجات دارای نانو الیاف با مواد شوینده برخی از محورهای پیشنهادی دارای اولویت در این فراخوان است.

توسعه کاربردهای نوین نانوالیاف در صنعت پوشاک پیشرفته هدف اصلی از انتشار این فراخوان است و از علاقه‌مندان، صاحبان ایده و طرح و فعالان این حوزه دعوت می‌شود تا ایده‌های خود را برای «استفاده از فناوری نانوالیاف در محصول نهایی» برای دبیرخانه چالش‌های فناوری و نوآوری ایران ارسال کنند.

علاقمندان تا 8 مهر ماه سال جاری برای ارسال ایده‌های خود فرصت دارند و برگزیدگان از حمایت‌هایی مانند فراهم آوردن فضای کار و تحقیقات، تامین مواد اولیه، تامین تجهیزات و دستگاه مورد نیاز اجرای طرح و همراهی تا مرحله تجاری‌سازی محصول بهره‌مند می‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 70132

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت